Заняття з першокласниками "Будемо дружити"


Мета: допомогти дітям увійти в контакт один з одним і з дорослими, усвідомити себе як особистість.

Оформлення:

Ватман з зображенням галявини.
Матеріали: кольоровий папір, ножиці, олівці, фломастери, чисті аркуші А4, зірочки, хмарки по 12 штук.
ХІД ЗАНЯТТЯ

I. Вступна частина.
Психолог
 вітається, розповідає про себе.
Хто пам'ятає, як ме
не звати?
 Коли ми з Вами останній раз зустрічалися?
 Що ми з Вами робили? 
А сьогодні хочете пограти?

II. Основна частина
 Тоді сьогодні ми з вами вирушимо на чарівну галявину, яка нам допоможе дізнатися, які ми з вами цікаві, ласкаві, дружні. Як потрібно спілкуватися один з одним.
Скажіть мені, будь ласка, а які слова говорять під час зустрічі?
Слова прикріплюються на
дошку за допомогою магніту.
 (Здравствуйте, Добрий ранок, Привіт і т.д.)
А коли ми з вами вітаємося, то обов'язково називаємо людин
у по імені. А як би ви хотіли щоб Вас називали?
Давайте зараз привітаємо один одного за допомогою рук, ласкаво називаючи своє ім'я «Я - Оленка» і т. д. По ланцюжку діти вітають один одного, при цьому руки не роз`єднуються. Сидячи за партами, всі повинні відчути, як тепло передається з рук у руки по ланцюжку.
Психолог. Піднімемо ручки вгору. І так, що ж ми бачимо? (Дружн
є привітання.)

Приклад.

Психолог. А як ще можна привітатися?
Варіанти надходять дуже різні й поступово, по мірі їх надходження, діти інсценують вітання.
• За допомогою носика
• За допомогою пальчиків
• За допомогою долоньок
• Погладить по голові

Друга вправа:

Ставиться стілець у середину кола, одна дитина сідає на стілець, решта по черзі говорять йому свій варіант ласкавого імені. Коли всі учасники по одному разу назвуть ім'я , він встає, дякує за приємні слова кивком голови і словом «дякую», вибирає і називає яке йому найбільше сподобалося.

Гра «Зірочки і хмарки»
1 ряд - «Зірочки» (роздати матеріал)
Вибрати одну зірочку -
 Оленку. Вона виходить до дошки.
Психолог. Скажіть,
 дітки, а їй самотньо на небі? (Відповіді дітей)
А давайте зробимо так, щоб нашій зірочці не було сумно.
 Що ми повинні зробити?
Перетворитися в такі  зірочки і подружитися один з одним.

У цей момент психолог роздає зірочки 1 ряду дітей.
Діти виходять до дошки і встають поруч з Оленкою.

Психолог. А щоб бути дружн
іми, треба взятися за руки. (Утворюється сузір'я).
Вправа «Дощик».
Переходимо до 2 і 3 ряду. А вони у нас будуть хмаринками (роздати матеріал).
Психолог руками
 плескаючи в долоні починає вибивати ритм. Завдання кожної дитини (по ланцюжку) підхопити погляд ведучого і почати відбивати ритм. Кожна хмаринка підхоплює ритм вправи.
Психолог
 Дітки, згадайте, на початку заняття я сказала, що ми з Вами відправимося на чарівну галявину (діти згадують). А тепер настав час і ми вирушаємо на нашу галявину. Зірочки галявину нашу охороняли, дощик її сьогодні поливав, сонечко світить.
На дошці висить ватман (намальована поляна без квітів)
Психолог.
 Дітки, скажіть, а що не вистачає на нашій галявині? (Квітів)
Перед тим як вирізати з кольорового паперу квіти, учні роблять зарядку для пальчиків
Пальчикові ігри (з будь-якої книги)
«Ялинка» і «Друзі» - розім'яти пальчики.
Робота з кольоровим папером.
Запропонувати всім сісти за парти і вирізати з кольорового паперу  квітки.
Психолог. Ті, хто зробив свою квітку, тихо підійде і посадить
 її на галявині.
 Квіти розкладаються на ватмані: виходить гарний, яскравий лу
жок - дружна сім'я.

III. Заключна частина.
Добре ми попрацювали, а тепер давайте подумаємо, що ж головне у нас сьогодні було на занятті.
Діти перераховують: навчалися ласкаво називати один одного, бути дружними, допомагати в усьому один одному, тому що разом завжди веселіше.
Закінчується заняття грою.
Гра «Техаські обійми»
Всі встають в коло. Руки кладуть на плечі.
 Кожен вголос вимовляє своє ласкаве ім'я (усі разом). На рахунок  три всі замовкають.
По команді психолога всі піднімають праву ногу, на рахунок 3 крок вперед.
Діти показують, які вони всі дружні.

Психолог.
 Спасибі всім за роботу

Немає коментарів:

Дописати коментар