понеділок, 7 травня 2018 р.

Заняття – тренінг Безпека спілкування в інтернеті


 

 Мета: протидіяти проявам насильства в учнівському середовищі, сприяти безпечному спілкуванню в інтернеті.
Очікувані результати
Наприкінці заняття учні: називають переваги й недоліки інтернету. пояснюють відмінності між поняттями «булінг» і «кібербулінг»; демонструють уміння захищати персональні дані, уникати ризикованої поведінки в інтернеті.
Хід заняття
1. Привітання учасників.
Психолог. Доброго дня, шановні учасники тренінгу. Сьогодні ми з вами тут для того, щоб обговорити важливу тему - тему насильства та жорстокості серед учнів, адже на сьогоднішній день ця тема дуже актуальна.
 Небезпека чекає нас в інтернеті навіть у звичайних, на наш погляд, життєвих ситуаціях. Прогрес - явище різнобічне, яке разом з користю і розвитком несе нові ризики та проблеми. Один із прикладів такої проблеми - кібербулінг. Це досить нове поняття для нашої країни, воно прийшло до нас із Заходу разом із чатами і соціальними мережами. Сподіваюся, вам буде цікаво та пізнавально і ви з користю проведете час.

  Вправа « Знайомство».
Мета: підвищити рівень згуртованості групи, допомогти учасникам тренінгу краще пізнати один одного, створити сприятливу атмосферу.
 Учні по черзі називають своє ім’я, улюблену соціальну мережу і для чого вони її найчастіше використовують.
Підсумуйте: «Отже, ви є активними користувачами соціальних мереж та інтернету загалом. Давайте тепер визначимо, яким є їх позитивний і негативний впливи».
 Вправа "Правила роботи"
Мета: організація групи та створення можливості ефективної роботи.
Психолог. Для того, щоб наша робота була ефективною пропоную прийняти наступні правила, яких ми будемо дотримуватися впродовж нашого заняття.
         ПРАВИЛА РОБОТИ:
1. Говорити від свого імені
2. Бути доброзичливими і активними
3. "Піднята рука"
4. Один говорить - усі слухають
5. "Тут і тепер"
6. Обговорювати дію, а не особу.
7. "Вільна нога"
8. Конфіденційність.
Запитання до групи:
1. Чи згодні ви з правилами?
2. Чи маєте ще якісь пропозиції?
 Вправа "Мої очікування"
Мета: формування власної мети діяльності, мотивація та усвідомлення власної відповідальності за досягнення певних результатів.
Психолог. Наша наступна вправа так і називається. Пропоную вам на яблучках, які ви знайдете у себе на спинках стільців, написати, а потім озвучити, що ви чекаєте від нашої зустрічі і прикріпити їх до нашого дерева.
 Інформаційне повідомлення "Що таке булінг і кібербулінг"
Мета: ознайомити учасників з поняттям булінгу, кібербулінгу  соціальними ролями  та стилями їх поведінки.

Запитайте учнів, які є види булінгу, запишіть їх на дошці, підкресліть слово «кібербулінг».
Булінг буває:
·         фізичний (побиття, підніжки, блокування, штовхання тощо);
·         вербальний (словесні знущання, залякування, плітки та образливі вислови, наприклад, про зовнішній вигляд дитини, її вагу, релігію, етнічну приналежність, здоров’я, особливості стилю одягу);
·         соціальний (ізоляція дитини, бойкот, її навмисне відсторонення від групи на перервах). Кібербулінгом можна назвати рукотворну агресію, розповсюджувану через новітні інформаційно-комунікаційні засоби з метою нашкодити або принизити людину.
 У сучасному світі інформаційних технологій дуже багато процесів з реального життя перемістилися в життя віртуальне: спілкування, навчання, перегляд фільмів, нові знайомства тощо. Дружба, любов, роздратування, агресія та інші емоції також «перекочували» у світ онлайн. Кібербулінг — це новітня форма агресії, що передбачає жорстокі дії з метою дошкулити, нашкодити, принизити людину з використанням мобільних телефонів, електронної пошти, соціальних мереж тощо.
Запитання для обговорення:
У яких формах може виявлятися кібербулінг? (Образливі смс-повідомлення, негативні коментарі у соціальних мережах, поширення пліток та приватних фотографій і компроментуючих відео).
Запитання для обговорення:
Ø Що може зробити той, кому надходять СМС неприємного змісту? (Заблокувати номер, з якого вони надходять.)
Ø Як позбутися неприємного співрозмовника у соціальній мережі? (Відправити його у спам або «чорний список».)
Ø Що робити, коли хтось ображає тебе в інтернеті, поширює плітки, твої особисті фото чи відео? (Поскаржитися адміністраторові сайту, модераторові групи чи форуму.)
Вправа «Плюси та мінуси інтернету».
 Об’єднати учнів у 3 групи («плюс», «мінус», «судді»).
 Завдання:
v команда «плюс»: наводить приклади позитивного впливу інтернету.
v команда «мінус»: розповідає про негативний вплив інтернету.
v команда «судді»: вислуховує аргументи сторін і дає поради, як послабити негативний і посилити позитивний вплив інтернету
v (Додаток )  дайте його групі «судді», щоб вони обдумували своє завдання.       
ü Кожна група 2–3 хвилини працює над презентацією свого завдання.

 Вправа «Зроби вибір»
1. Розкладіть картки «Міф» і «Факт» у різних місцях класу так, щоб між ними був вільний простір.
2. Зачитайте твердження і запропонуйте учням зайняти позицію відповідно до їхнього ставлення.
3. Запропонуйте 1–2 охочим пояснити свою позицію.
 4. Після цього зачитайте правильну відповідь.
 ТВЕРДЖЕННЯ
1. У булінгу та кібербулінгу немає нічого серйозного. Це просто дражнилки.
2. Якщо над кимось знущаються, він сам винен у цьому.
 3. Дехто з тих, над ким знущалися, може почати ображати інших.
 4. Коли ти бачиш, що з когось знущаються, найкраще вдати, ніби нічого не помічаєш.
 5. Не варто використовувати назви міст, імена, номери телефонів та дату народження  як надійні паролі.
 6. Якщо ви збираєтеся поширити інформацію, фотографії своїх знайомих, не треба запитувати їхнього дозволу.
7. Усе, що ви публікуєте онлайн, може бути розповсюджене набагато ширше.
 ВІДПОВІДІ
 1. Міф. Жертви булінгу переживають важкі емоції — почуття приниження та сором, страх, розпач і злість. Інколи така ситуація може заподіяти людині непоправну шкоду.
2. Міф. Ні з кого не можна знущатися! Кривдник несе повну відповідальність за свої дії.
3. Факт. На жаль, деякі люди, які зазнали принижень, згодом так само зганяють свою злість на інших.
4. Міф. Не існує поняття «невинний спостерігач». Якщо ти бачиш, що над кимось знущаються, і нічого нікому про це не кажеш, то не розв’язуєш проблему, а певною мірою стаєш співучасником булінгу.
 Ви можете:
1) виступити проти булера (дати йому зрозуміти, що такі його дії оцінюєте негативно);
2) підтримати жертву (особисто чи в публічному віртуальному просторі висловити думку про те, що кібербулінг — це погано; цим ви надаєте емоційну підтримку, що дуже потрібно жертві);
3) повідомити близьким дорослим та адміністрації сайту про факт некоректної поведінки в інтернеті.
 5. Факт. Існують спеціальні програми-відмички, які послідовно перебирають усі слова у словнику та цифри, і в такий спосіб можуть розкрити простий пароль.
6. Міф. Обов’язково спершу спитайте у них дозволу. Можливо, комусь буде
неприємно, що ви поширили інформацію про нього.
7. Факт. Майже кожен користувач може роздрукувати фотографії, відео та інші ваші приватні дані. Не забувайте про налаштування конфіденційності: обмежте читацьку аудиторію своїми друзями. Майте на увазі, що вони можуть переслати вашу інформацію іншим користувачам.
 Запитання для обговорення:
ü  Треба пам’ятати, що ні з кого не можна знущатися — ні в реальному, ні у віртуальному світі.
Завершальна вправа.
Запропонувати продовжити речення: «Після цього заняття я знатиму/вмітиму/робитиму…».
Запросіть їх узятися за руки і передати по колу потиск руки як символ поваги один до одного та взаємопідтримки.

Додаток
Плюс
Швидкий доступ до інформації
Користування електронною поштою
Спілкування з друзями
Нові  знайомства
Необмежений доступ до розваг (ігри,фільми)
Можливість відпочивати, не виходячи з дому
Можливість щось купити онлайн
Мінус
Інформація         не завжди є         достовірною
Шахрайство
Інтернет-залежність
Негативний вплив на здоров’я (якщо довго сидіти за       комп’ютером)
Доступ сторонніх до особистої інформації
Спам і віруси

Немає коментарів:

Дописати коментар