вівторок, 10 листопада 2015 р.

Розвиваюче заняття з батьками

«Емоційне благополуччя в родині, його роль в дитячо-батьківських відносинах»
Мета: гармонізація емоційної сфери дитячо-батьківських відносин.
Завдання: аналіз актуального стану емоційної сфери дитячо-батьківських відносин; формування в батьків уявлень про особливості емоційних взаємин з дітьми; розвиток навичок рефлексивного аналізу дитячо-батьківських відносин.
Організаційна частина.
1. Привітання батьків.
2. Аналіз домашнього завдання і питань, що виникли.
3. Вступ батьків у тематику заняття.
Основна частина
1. Вправа «Ситуаційне реагування».
Роздаються картки, де описані різні ситуації взаємодії з дітьми. Батькам необхідно описати свою реакцію на подібну ситуацію, акцентуючи увагу на своїх словах і фразах.
2. Лекційний фрагмент. Мінілекція «Я - висловлювання».

3. Вправа «Я - висловлювання».
Батьки отримують чисті бланки, які їм необхідно заповнити за наступною схемою:
• «Коли ....»(опис проблемної ситуації з дитиною);
• «Я відчуваю ...»(опис ваших почуттів);
• «Мені б хотілося, щоб ...»(опис бажаного варіанту). Батьки зачитують свої варіанти висловлювань, аналізують почуте, пропонують свої формулювання.
4. Вправа на закріплення навичок висловлювання.
Лунають бланки, де записані приклади образливих висловлювань. Завдання батьківй використовуючи Я - висловлювання переформулювати кожен приклад.
Заповнивши бланки, батьки зачитують кожен свій варіант висловлювання, аналізують почуте.
Основна частина
1. Мінілекція «Емоційний світ дитини».
Основні питання для обговорення: 1) особливості емоційної сфери дитини молодшого школяра; 2) специфіка емоційних взаємин з дитиною сім'ї; 3) сприятлива емоційна атмосфера в сім'ї як запорука гармонічних дитячо - батьківських відносин.
2. Вправа «Емоційна реакція дитини» (таблиця).
Батькам пропонується таблиця, де в одній колонці представлені різні ситуації учасником яких може бути їх дитина. Учасники групи повинні продумати які почуття та емоції відчуває дитина яка потрапила в подібну ситуацію і записують їх у другу колонку потім варіанти відповідей зачитуються батьки обмінюються думками аналізують зауваження.
3. Введення і групове обговорення правил управління емоціями.
• Поважайте вираження почуттів інших.
• Терпеливе ставлення до того, хто переживає бурхливу емоційну реакцію.
• Емоційне заохочення тільки бажаного для вас поведінки співрозмовника.
• Відмова від негативної боротьби за домінування.
• Ігнорування бажання помститися.
• Відмова від докорів і критики.
Керівник пояснює значення кожного правила. Група аналізує почуте. Учасники пропонують свої приклади ситуацій, в яких необхідно застосування запропонованих правил.
Рефлексія

Стимульний матеріал: аркуші А4; олівці прості; фломастери; картки із ситуаціями; бланки для вправи «Я - висловлювання»; текст мінілекції «Я-висловлювання», «Емоційний світ дитини»; бланки для вправи на закріплення Я - висловлювань; бланки «Таблиці типових емоційних реакцій в ситуації взаємодії з дитиною»; бланки з таблицею «Емоційна реакція дитини»; бланки рефлексії; бланки картки включеного спостереження.

Немає коментарів:

Дописати коментар