Заняття
з першокласниками "Будемо дружити"
Мета: допомогти дітям увійти в контакт один з одним і з дорослими, усвідомити себе як особистість.
Оформлення:
Ватман з зображенням галявини.
Матеріали: кольоровий папір, ножиці, олівці, фломастери, чисті аркуші А4, зірочки, хмарки по 12 штук.
ХІД ЗАНЯТТЯ
I. Вступна частина.
Психолог вітається, розповідає про себе.
Хто пам'ятає, як мене звати?
Коли ми з Вами останній раз
зустрічалися?
Що ми з
Вами робили?
А сьогодні хочете пограти?
II. Основна частина
Тоді сьогодні ми з вами вирушимо на чарівну
галявину, яка нам допоможе дізнатися, які ми з вами цікаві, ласкаві, дружні. Як
потрібно спілкуватися один з одним.
Скажіть мені, будь ласка, а які слова говорять під час зустрічі?
Слова прикріплюються на дошку за допомогою магніту.
Скажіть мені, будь ласка, а які слова говорять під час зустрічі?
Слова прикріплюються на дошку за допомогою магніту.
(Здравствуйте,
Добрий ранок, Привіт і т.д.)
А коли ми з вами вітаємося, то обов'язково називаємо людину по імені. А як би ви хотіли щоб Вас називали?
Давайте зараз привітаємо один одного за допомогою рук, ласкаво називаючи своє ім'я «Я - Оленка» і т. д. По ланцюжку діти вітають один одного, при цьому руки не роз`єднуються. Сидячи за партами, всі повинні відчути, як тепло передається з рук у руки по ланцюжку.
Психолог. Піднімемо ручки вгору. І так, що ж ми бачимо? (Дружнє привітання.)
Приклад.
Психолог. А як ще можна привітатися?
Варіанти надходять дуже різні й поступово, по мірі їх надходження, діти інсценують вітання.
• За допомогою носика
• За допомогою пальчиків
• За допомогою долоньок
• Погладить по голові
А коли ми з вами вітаємося, то обов'язково називаємо людину по імені. А як би ви хотіли щоб Вас називали?
Давайте зараз привітаємо один одного за допомогою рук, ласкаво називаючи своє ім'я «Я - Оленка» і т. д. По ланцюжку діти вітають один одного, при цьому руки не роз`єднуються. Сидячи за партами, всі повинні відчути, як тепло передається з рук у руки по ланцюжку.
Психолог. Піднімемо ручки вгору. І так, що ж ми бачимо? (Дружнє привітання.)
Приклад.
Психолог. А як ще можна привітатися?
Варіанти надходять дуже різні й поступово, по мірі їх надходження, діти інсценують вітання.
• За допомогою носика
• За допомогою пальчиків
• За допомогою долоньок
• Погладить по голові
Друга вправа:
Ставиться стілець у середину
кола, одна дитина сідає на стілець, решта по черзі говорять йому свій варіант
ласкавого імені. Коли всі учасники по одному разу назвуть ім'я , він встає,
дякує за приємні слова кивком голови і словом «дякую», вибирає і називає яке йому найбільше
сподобалося.
Гра «Зірочки і хмарки»
1 ряд - «Зірочки» (роздати матеріал)
Вибрати одну зірочку - Оленку. Вона виходить до дошки.
Психолог. Скажіть, дітки, а їй самотньо на небі? (Відповіді дітей)
А давайте зробимо так, щоб нашій зірочці не було сумно.
Гра «Зірочки і хмарки»
1 ряд - «Зірочки» (роздати матеріал)
Вибрати одну зірочку - Оленку. Вона виходить до дошки.
Психолог. Скажіть, дітки, а їй самотньо на небі? (Відповіді дітей)
А давайте зробимо так, щоб нашій зірочці не було сумно.
Що ми повинні зробити?
Перетворитися в такі зірочки і подружитися один з одним.
У цей момент психолог роздає зірочки 1 ряду дітей.
Діти виходять до дошки і встають поруч з Оленкою.
Психолог. А щоб бути дружніми, треба взятися за руки. (Утворюється сузір'я).
Вправа «Дощик».
Переходимо до 2 і 3 ряду. А вони у нас будуть хмаринками (роздати матеріал).
Психолог руками плескаючи в долоні починає вибивати ритм. Завдання кожної дитини (по ланцюжку) підхопити погляд ведучого і почати відбивати ритм. Кожна хмаринка підхоплює ритм вправи.
Психолог Дітки, згадайте, на початку заняття я сказала, що ми з Вами відправимося на чарівну галявину (діти згадують). А тепер настав час і ми вирушаємо на нашу галявину. Зірочки галявину нашу охороняли, дощик її сьогодні поливав, сонечко світить.
На дошці висить ватман (намальована поляна без квітів)
Психолог. Дітки, скажіть, а що не вистачає на нашій галявині? (Квітів)
Перед тим як вирізати з кольорового паперу квіти, учні роблять зарядку для пальчиків
Пальчикові ігри (з будь-якої книги)
«Ялинка» і «Друзі» - розім'яти пальчики.
Робота з кольоровим папером.
Запропонувати всім сісти за парти і вирізати з кольорового паперу квітки.
Психолог. Ті, хто зробив свою квітку, тихо підійде і посадить її на галявині.
Квіти розкладаються на ватмані: виходить гарний, яскравий лужок - дружна сім'я.
III. Заключна частина.
Добре ми попрацювали, а тепер давайте подумаємо, що ж головне у нас сьогодні було на занятті.
Діти перераховують: навчалися ласкаво називати один одного, бути дружними, допомагати в усьому один одному, тому що разом завжди веселіше.
Закінчується заняття грою.
Гра «Техаські обійми»
Всі встають в коло. Руки кладуть на плечі. Кожен вголос вимовляє своє ласкаве ім'я (усі разом). На рахунок три всі замовкають.
По команді психолога всі піднімають праву ногу, на рахунок 3 крок вперед.
Діти показують, які вони всі дружні.
Психолог. Спасибі всім за роботу
Діти виходять до дошки і встають поруч з Оленкою.
Психолог. А щоб бути дружніми, треба взятися за руки. (Утворюється сузір'я).
Вправа «Дощик».
Переходимо до 2 і 3 ряду. А вони у нас будуть хмаринками (роздати матеріал).
Психолог руками плескаючи в долоні починає вибивати ритм. Завдання кожної дитини (по ланцюжку) підхопити погляд ведучого і почати відбивати ритм. Кожна хмаринка підхоплює ритм вправи.
Психолог Дітки, згадайте, на початку заняття я сказала, що ми з Вами відправимося на чарівну галявину (діти згадують). А тепер настав час і ми вирушаємо на нашу галявину. Зірочки галявину нашу охороняли, дощик її сьогодні поливав, сонечко світить.
На дошці висить ватман (намальована поляна без квітів)
Психолог. Дітки, скажіть, а що не вистачає на нашій галявині? (Квітів)
Перед тим як вирізати з кольорового паперу квіти, учні роблять зарядку для пальчиків
Пальчикові ігри (з будь-якої книги)
«Ялинка» і «Друзі» - розім'яти пальчики.
Робота з кольоровим папером.
Запропонувати всім сісти за парти і вирізати з кольорового паперу квітки.
Психолог. Ті, хто зробив свою квітку, тихо підійде і посадить її на галявині.
Квіти розкладаються на ватмані: виходить гарний, яскравий лужок - дружна сім'я.
III. Заключна частина.
Добре ми попрацювали, а тепер давайте подумаємо, що ж головне у нас сьогодні було на занятті.
Діти перераховують: навчалися ласкаво називати один одного, бути дружними, допомагати в усьому один одному, тому що разом завжди веселіше.
Закінчується заняття грою.
Гра «Техаські обійми»
Всі встають в коло. Руки кладуть на плечі. Кожен вголос вимовляє своє ласкаве ім'я (усі разом). На рахунок три всі замовкають.
По команді психолога всі піднімають праву ногу, на рахунок 3 крок вперед.
Діти показують, які вони всі дружні.
Психолог. Спасибі всім за роботу
Немає коментарів:
Дописати коментар