четвер, 5 листопада 2015 р.

Заняття з педагогами

Заняття з педагогами
«Я сам будую своє життя»
 Категорія учасників: педагогічний колектив
 Мета:
·         допомогти педагогам оволодіти різними формами спілкування (вербальними і невербальними);
·         гармонізація внутрішнього світу педагога, послаблення психічної напруженості;
·         створення умов для діалогічного спілкування.
 Матеріали: написати для гри «Крісло мрійника», крісло, релаксаційні окуляри, картки-половинки, полотно, фарби, пензлики.
 Очікувані результати:
·         розвити у педагогів уміння логічно компонувати думки;
·         навчити  невербальним засобам комунікації;
·         підвищити  психолого-педагогічну компетентність педагога;
·         допомогти педагогу відчути пошану до своєї особи

Хід заняття
 Навчання педагогів психотехнік ефективної комунікації
 Педагогам властивий постійний пошук істини. Формування культури людського спілкування, самовдосконалення – важливе завдання людства. Ми вже говорили з вами про чарівну науку позитивного мислення. Як же навчитися концентруватися на позитиві й акумулювати позитивну енергію.
 Концентрація на позитиві включає:
·         здатність бачити в людях найкращі риси;
·         здатність бачити в будь-якій ситуації позитивні сторони;
·         здатність бачити в житті все прекрасне.
 Нині ми переживаємо стреси, важкі ситуації, обурюємося, плачемо. І в нашому біополі утворюються «чорні діри», через які витікає наша життєва енергія. Згодом люди страждають від цього. Відновити себе допоможе така вправа.
 Напишіть ситуацію, яка викликала у вас сильний стрес, хвилювання, негативні емоції. Потім напишіть слово «зате», і перерахуйте всі плюси, позитивні сторони, які принесла ця ситуація, урок, який ви отримали.
 Ця вправа є цілющою. Вона залатає «чорні дірки», розкриє внутрішні резерви життєвих сил організму. Відновиться ваша воля, оптимізм, фізична активність.
 Завдяки позитивному настрою у вашому житті відбуватимуться приємні, вдалі збіги обставин.
 Народження вами, позитивна енергія притягуватиме до себе світлих людей і хороші обставини, а ваші давні знайомі стануть краще до вас ставитися і захочуть приділяти більше часу спілкуванню з вами.
 На практичних прикладах і вправах ми з вами спробуємо навчитися концентруватися на позитиві.
 Вправа «Крісло мрійника»
 Мета: розвивати уяву, творче мислення, стимулювати уміння логічно компонувати думки.
 Завдання: продовжити думки «Я мрію про…», «Якби я була квіткою, то…».
 Правила гри: Щоб робота наша була успішною, нам необхідно прийняти закони (правила) гри:
·         Закон точного часу;
·         Закон спроби зрозуміти іншого;
·         Закон пріоритету вашої власної думки, оцінки;
·         Закон ухвалення думки іншого;
·         Закон рівності і толерантності;
·         Закон тут і тепер;
·         Хочете додати ще законів?
  Хто згоден працювати за цими законами – сплесніть у долоні. Хто не згоден – тупніть правою ногою 5 разів.
 Вправа – самопрезентація «Я – великий майстер»
 Мета: розкриття глибинних рис педагога, актуалізація сильних сторін.
 Завдання: презентувати кредо свого життя, що нерозривно пов’язане зі своєю педагогічною діяльністю.
 Психолог: Я-великий майстер… Чи є хто-небудь в групі, хто робить це краще?
 Вправа «Поміняйся місцем з колегою»
 Мета: навчання невербальних засобів комунікації.
 Завдання: невербально помінятися місцями за певною ознакою (рік народження, стаж роботи).
 Творчий проект «Я вас розумію»
 Завдання: пояснити фразу, прислів’я невербальним способом.
 Психолог. Спілкування людей стає ефективнішим одне з одним, якщо в ньому вжиті всі засоби (вербальні і невербальні). Невербальна комунікація – це система знаків,яка відрізняється від мовної засобами і формою прояву.
 Основою розвитку особи, ознакою її культури є уміння використовувати різні екстралінгвістичні і пара лінгвістичні сигнали вони підвищують ефективність впливу однієї людини на іншу. Основою довірчого спілкування є контакт очей.
 Сходинки до успіху.
 Мета: підвищення психолого-педагогічної компетентності педагога шляхом ефективної групової взаємодії.
 Не дарма говорять: «Хочеш пізнати людину краще – з’їж з нею пуд солі». У нашому навчальному закладі ми і сіль разом їли, але все ж таки щодня можемо дізнатися одне про одного щось нове.
 Завдання: дізнатися щось нове про людину і розповісти про це нам. Оскільки ми знаємо, що педагоги – скромні люди і не люблять про себе говорити.
 Для цього знайдіть собі половинку і візьміть у неї інтерв’ю. «Прочитання» кожної людини завжди вносить новизну в наші знання про людство. (Пошук, інтерв’ювання, презентація).
 Вправа «Передай сигнал»
 Мета: з’ясувати готовність особи до подальшої роботи, активізація внутрішніх сил.
 Завдання:взятися ззаду за руки і передати сигнал товаришу (легке стиснення рук, послідовність швидких потисків).
Вправа «Дощ любові»
 Мета: допомогти педагогу відчути пошану до своєї особи, оцінити свою значущість в колективі.
 Завдання:провести емоційне погладжування з промовлянням добрих, лагідних слів.
 У кожному з нас розвинене відчуття доброти, добре ставлення до людей. Зараз ми почуємо ці добрі слова. Скажіть: хто давно не чув про себе добрих слів?
 Тест «Під блакитним небом»
 Мета:  визначити тип уяви для продуктивного розподілу видів діяльності.
 Психолог.  Уявіть собі чисте небо без жодної  хмарки. Яка з перерахованих картин виглядає для вас найбільш заспокійливою?
·         Біла засніжена рівнина;
·         Блакитний морський простір;
·         Вкриті зеленню гори;
·         Поле, поросле жовтими квітами.
 Вправа «Сигнал»
 Мета: розвиток уміння діяти за сигналом.
 Сказати одночасно:
1.   Ящики;
2.   Хрящики;
3.   Окуляри;
4.   Сірники;
5.   Корячки
 Повинно вийти: «Апчхи! Здоровенькі були!»
 Ось і час прощатися. Я дякую всім учасникам за активність, за уміння працювати в різних ситуаціях. Ви сьогодні довели, що кожний з вас – відкрите серце, добрі очі, розум, гідність. І недаремно говорять, що шлях до щастя краще пройти разом з компетентним супутником. Успішного вам сходження на вершину успіху!
 Рефлексія
 Вправа «Прогноз погоди»
 Подумайте, які відчуття викликала у вас наша зустріч? Який настрій? Ви зможете показати, що у вас «погана погода» або «штормове попередження», а, можливо, для вас «сонце світить щосили». Відобразіть свої враження на полотні.
Використані джерела:
Газета «Психолог», 

Немає коментарів:

Дописати коментар