неділя, 14 лютого 2016 р.

Тренінг для учнів 1-2-х класів "За здоровий спосіб життя"

      "За здоровий спосіб життя"


Мета: формування здорових установок і навичок відповідальної поведінки, що знижують вірогідність залучення до вживання тютюну та інших психоактивних речовин.
Завдання: навчати учнів ефективній взаємодії, вмінню в складних ситуаціях надати допомогу один одному.
Ключові поняття: корисні звички, шкідливі звички.
Методичне обладнання:
• картки з
тезами:;
• картки із зображенням весел
ого та сумного обличчя;
• канат, мішок з обручем, на кожного учня по дві дощечки, кольорові олівці, імпровізован
е багаття, музичний супровід.
Хід заняття
1. Оголошення теми та мети заняття:
Діти, сьогодні ми з вами зустрілися, щоб поговорити про корисні і шкідливі звички і визначити, які звички потрібні людині, а які ні.
2.
Які ви знаєте, шкідливі звички?
 (Вивішується картка «Шкідливі звички»).Додаток 1

Учні називають: пити пиво, битися, сваритися, палити, лихословити та інші.
• Як ви думаєте, чи принесуть користь здоров'ю «шкідливі звички»?
• Як почуває себе людина, якщо буде вживати алкоголь, курити тютюн?
 Буде хворим (вивішується картка). Додаток 2
• Якщо він буде хворим, то який в нього буде настрій? Сумне, похмуре обличчя (вивішується картка). Додаток 3
 Отже, «шкідливі звички» нам не підходять (перевертаємо картки).
• Які «корисні звички» ви знаєте?
Додаток 4
(Вивішується картка).
 Учні називають: займатися спортом, ходити в походи, купатися, дотримуватись гігієни та інші (вивішуються картки)
• Як почуває себе людина, якщо буде займатися спортом, купатися, ходити в походи?
Буде здоровим (вивішується картка). Додаток 5
3. Сьогодні ми з вами пограємо. Підемо в похід.

Давайте уявимо літо і намалюємо річ
ковий пейзаж. (Вмикаємо музичний супровід із звуками природи). Складається картина на аркуші ватману.
Діти говорять: світить сонце (приклеюється рис. Сонця,), зелена травичка, дерева (приклеюється рис. травички, дерев), біжить річка (приклеюється рис. річки). Додаток 6
Які предмети можна взяти з собою в похід? (М'яч, бадмінтон,  і інші ігри) Вірно!
Зараз, ми з вами розділилися на дві команди «солов'ї» і «стрижі». Щоб команди можна було відрізнити один від одного, «солов'ї» пов'яжуть блакитні пов'язки, а «стрижі» - жовт
і.
Щоб дістатися до призначеного пункту, нам потрібно подолати безліч перешкод.
Перше випробування «Болото».
У вас є дощечки, по яких ви перейдете, переставляючи одну за одною. Постарайтеся не оступитися, інакше ви можете замочити ноги і втратити свого товариша.
Молодці! Ви всі дружно змогли перейти цю ділянку.
Друге випробування «Тунель».
Уявіть, що ви підійшли до високих непрохідни
х скель, єдиний шлях - це тунель. Повільно, один за одним, кожній команді потрібно пройти цю перешкоду, не втративши жодного учасника. (Учні проповзають через довгий мішок, підтримуваний з одного і з іншого боку.)
Молодці! І ц
я ділянка вами підкорена!
Третє випробування буде ще важче. Уявіть «прірву», внизу тече бурхлива, гірська річка. Переходити «прірву» вам потрібно по канату всій команді, взявшись за руки. Постарайтеся не зірватися і не втратити ні одного учасника.
Молодці! Ми подолали дуже складний етап нашого шляху.
Четверте
випробування. Ми підійшли до мальовничого місця, де протікає красива річка. Тут ми і зупинимося на відпочинок. Розведемо багаття (ставиться імпровізоване багаття). Сядемо біля багаття. Візьмемося за руки.
• Як ви думаєте, чим займаються люди біля вогнища? (Співають пісні, розповідають вірші, грають на гітарі, готують їжу.)
Вірно, сидячи біля багаття, люди стають відвертішими, краще розуміють один одного, і тому наше багаття ми назвемо багаттям «Дружби".
У багаття можна загадувати загадки.
Будьте уважні, постарайтеся відгадати.
(Загадують діти).
Цей кінь не їсть вівса,
Замість ніг - два колеса.
Сядь верхи і мчи на ньому,
Тільки краще правим кермом.
(Велосипед)
• Як ви думаєте, їзда на велосипеді це «шкідлива» або «корисна» звичка? («Корисна звичка».)
Є хлопці у мене
Два срібних коня
Їжджу відразу на обох.
Що за коні у мене?
(Ковзани)
• А, катання на ковзанах це «шкідлива або« корисна »звичка? («Корисна звичка»)
Він охоче пил вдихає,
Не хворіє, але чхає.
(Пилосос)
• Прибирання по будинку це «корисна» або «шкідлива» звичка? («Корисна звичка»).
Дощик теплий і густий,
Цей дощик не простий,
Він без хмар, без хмар,
Цілий день готовий йти
.
(Душ)
• Митися під душем це «корисна» або «шкідлива» звичка?
Молодці! Ви добре засвоїли «корисні» звички.
А зараз, я познайомлю ще з однією «корисною» звичкою.
• Скажіть, де можна розводити багаття, коли ви підете в похід?
• А коли ви підете додому, що необхідно зробити з багаттям? (Загасити, обов'язково залити водою або засипати землею)
Правильно! Це одне з головних правил користування багаттям.
У похід ви можете йти тільки з дорослими. Це можуть бути батьки або класний керівник.
Наш багаття «Дружб
а» ми не будемо гасити, нехай воно нагадує нам про сьогоднішню зустріч.
А зараз, ми сядемо на свої місця.

4. Рефлексія.
• Що допомогло нам подолати всі труднощі, які зустрілися на нашому шляху? (Дружба і здоровий спосіб життя).
• Як ви думаєте, чи буде здоровою людина, якщо вона ходить в походи, займається спортом?
А здорово
ї людині все добре! (Вивішується картка)
Мені б хотілося, щоб ви намалювали свій настрій, свій заряд бадьорості, який ви отримали на сьогоднішньому занятті.
• Покажіть свій настрій всім.
Як
ий він? (Учні показують картки)
У всіх
дітей веселий і бадьорий настрій.
Якщо у вас веселий, бадьорий настрій, значить, ви здорові і вам хочеться добре вчитися, бути добрим і допомагати слабким.
Заняття закінчено.



Немає коментарів:

Дописати коментар